Historia

Villas Austria GMBHXX

Historia firmy rozpoczyna się wraz z uruchomieniem produkcji pap asfaltowych w roku 1945 w Villach w Karyntii.

W roku 1950 w obecnej siedzibie firmy w Fürnitz w Karyntii powstaje “Villacher Dachpappenfabrik”. Następnie nazwa ta zostaje zmieniona na “Villacher Asphaltgesellschaft Geissler und Pehr” i powstaje nowy zakład produkcyjny.

W roku 1960 firma rozpoczyna pracę nad unikalnym rodzajem specjalnych pap asfaltowych do izolacji mostów, jednocześnie wyznaczając nowe trendy na rynkach europejskich. Ten krok ma rzeczywisty wpływ na pozycję firmy na rynku: w wielu krajach europejskich produkt “Isovill” (papa do hydroizolacji mostów) jest głównym czynnikiem stanowiącym o wiodącej pozycji Villas. Kolejnym krokiem w rozwoju firmy jest opracowanie i rozwój pap modyfikowanych APP oraz wdrożenie tych produktów do sprzedaży.

W latach 70-tych spółka poszerza swoją ofertę handlową o gonty asfaltowe przeznaczone na dachy strome. Następnie portfolio produktowe zostaje poszerzone o gonty modyfikowane polimerem – jest to segment rynku, w którym Villas cieszy się ciągle pozycją lidera w Austrii.

W roku 1990 powstaje spółka Villas Hungaria Kft. z siedzibą w Zalaegerszeg na Węgrzech. Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu spółka Villas Węgry staje się wiodącym producentem na tym rynku.

W roku 1991 przedsiębiorstwo zostaje wcielone do koncernu RHI. Następnie spółka zmienia nazwę na “Villas Austria GmbH” i staje się częścią dywizji „Izolacje” w Grupie RHI. W latach 90-tych Villas wzmacnia swoją pozycję w takich segmentach rynkowych jak: dachy płaskie, dachy strome, hydroizolacja fundamentów i piwnic, izolacje mostowe oraz dodatkowo wprowadza nowoczesne masy i kleje asfaltowe.

Poszerzenie oferty produktowej o wysokojakościowe produkty izolacyjne plasuje Villas na pozycji lidera posiadającego ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie dostaw systemów i gotowych rozwiązań.

Poprzez przejęcie “Teerag Handelsgesellschaft mbH” w roku 1996 firma jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję na rynku austriackim.
W roku 2003 Grupa Villas zostaje wykupiona przez “PI Management und Beteiligungs-GmbH”. Właścicielami i jednocześnie menedżerami zarządzającymi Grupą Villas zostają Gilbert Isep oraz Gerhard Prasser.

Obecnie Villas Austria GmbH jest liderem rynkowym w Austrii a spółka Villas Węgry jest liderem rynkowym na Węgrzech.

Widząc ogromny potencjał rynkowy i dalsze możliwości rozwojowe na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, w roku 2010 Villas postanawia otworzyć własną firmę w Polsce. Dzięki porozumieniu Villas Austria GmbH z nowym właścicielem, firma wykorzystując swoje know-how, technologie oraz wiedzę rynkową i doświadczenie rozpoczyna w lipcu 2010 produkcję materiałów asfaltowych na własnej linii produkcyjnej w Polsce oraz otwiera biuro handlowe Villas Polska w Warszawie.

Złoty Puzel GHB

Partner Roku 2012
w kategorii
"DYNAMICZNY DEBIUT"

Złoty Puzel GHB

Partner Roku 2014
w kategorii
"Fair Play"